Siit leiate mõned stiilinäited harjutustest ja ülesannetest, mida lapsed eelkoolis ja laagris mõnuga teevad. Kasutage neid ka pere- ja sõpraderingis, harjutage fantaasialendu ja lugemis-kirjutamisoskust. Mõne aja tagant vahetame tekste, nii et külastage meid jälle!

1. Täida lüngad erinevate omadussõnadega.

 ... mehed jooksid ... metsa poole. Neil olid seljas ... riided. Nende näod olid ... . Neil oli kaasas kõik, mida nad vajasid. Nad pidid tegema midagi ... . See oli päris ... ! Mets tundus ... ja taevas muutus ... . Kuid mehed jooksid ... edasi ja kadusid peagi ... puude vahele.

 2. Täida lüngad sobivate tegusõnadega.

Jõe ääres ... kivi. Kivi all ... vihmauss. Ta ... parasjagu, kas minna ... või mitte. Äkitselt ... ta mingit imelikku häält, see ... kuskilt ülevalt, kuid mitte väga kaugelt. Vihmaussis ... huvi, ta polnud midagi sellist varem ... . Ta ... ettevaatlikult kivi serva alt välja, kuid ei ... kedagi. Siis ... ta oma pea välja, ikka ei kedagi. "Kui on hääl, peab ju keegi seda ... ," ... vihmauss endamisi ja ... pool keha lageda taeva alla. Järsku ... miski temast kõvasti kinni ja rohkem ei ... ussike midagi, sest ta ... hirmust.

3. Kuula hoolega, pärast vasta küsimustele. Joonista, vooli või kleebi tegelane jutust.

Kaks harakat istusid männioksal ja imetlesid loojangut. Kuna see kestis päris kaua, siis hakkasid nad omavahel rääkima. Üks ütles, et nägi, kuidas kärbsed kohtusid ja teretuseks kätlesid. "Oli see vast imelik vaatepilt! Neil on ju 6 kätt, kõik tuli läbi kätelda. Ja siis nad lendasid lihtsalt minema, sest kõndimiseks olid vist jalad liiga väsinud." "See pole midagi," vastas teine harakas. "Ma sattusin nägema ämbliku sünnipäeva. Iga külaline kätles sünnipäevalast 8 korda erineva käega! Mõni isegi kallistas ja neil oli siis pingutamist, et jalad pusast lahti saada. Hea, et meil on ainult tiivad ja 2 jalga." Nad jäid vaikselt nautima oma jäsemete vähesust. Lõpuks üks harakas ohkas ahastavalt justkui midagi taibates. "Mis on?" küsis teine. "Vaene sajajalgne!" vastas too kaastundlikult.

4. Sõnakett. Mäng sobib ka ühele nuputajale.

1. mängija paneb kirja (soovituslikult 4-tähelise) sõna, järgmine mängija ütleb või kirjutab järgmise sõna muutes eelmises sõnas ära vaid 1 tähe. Sõnad ei tohi korduda! Kui jõuate sõnani, kus reeglit rikkumata edasi pole võimalik minna, võite alustada uut mängu järgmise sõnaga.

Näiteks: NALI, NELI, NELK, KELK, KALK, SALK, SILK jne.

Tegu on MTÜ Väike Tõru originaaltekstide ja -harjutustega. Kui soovid siit midagi kasutada raha teenimise eesmärgil, palun võta meiega enne ühendust. Üheskoos saame veel vägevamaid tegusid korda saata!