Siit leiate mõned stiilinäited harjutustest ja ülesannetest, mida lapsed eelkoolis ja laagris mõnuga teevad. Kasutage neid ka pere- ja sõpraderingis, harjutage fantaasialendu ja lugemis-kirjutamisoskust. Mõne aja tagant vahetame tekste, nii et külastage meid jälle!

1. Täida lüngad erinevate omadussõnadega.

 ... mehed jooksid ... metsa poole. Neil olid seljas ... riided. Nende näod olid ... . Neil oli kaasas kõik, mida nad vajasid. Nad pidid tegema midagi ... . See oli päris ... ! Mets tundus ... ja taevas muutus ... . Kuid mehed jooksid ... edasi ja kadusid peagi ... puude vahele.

 2. Täida lüngad sobivate tegusõnadega.

Üks üksik pilv ... taevas. Ta oli juba mitu tundi seal ..., kuid polnud veel kedagi ... . Jube igav on üksi pikalt ..., kellegagi pole ... ega ... . Pilv ... all maa peal inimesi ja ..., et läheks nendega ... . Nii ta siis võttiski ennast kokku ning ... maale, sest see on ainus viis, kuidas ta taevast alla saab. Kõikjale ... loigud, inimesed ... pahaselt vihmavarjud või ... majja. Keegi neist ei tahtnud pilvega ... . Siiski leidus lapsi, kellele ... vihm ja loigud, nad ... kähku kummikud jalga ja ... õue vihmaga ... . Pilvel oli väga hea meel!

3. Kuula hoolega, pärast vasta küsimustele. Joonista, vooli või kleebi tegelane jutust.

Üksikud sokid.

Peale igat pesukorda kaotab mõni sokk enda paarilise. Keegi ei saa aru, kuhu nad kaovad, aga kadunud nad igatahes on. 8 sokki läheb pessu, 7 tuleb välja. Paarilisega sokid keeratakse rõõmsasse rulli ja pannakse sahtlisse, üksikuks jäänud sokid aga kogutakse kilekotti juhuks, kui nende paariline siiski otsustab välja tulla. Paar korda aastas kallatakse see kott tühjaks, kõik üksikud sokid on voodis laiali ja vaatavad ringi, sest äkki on ikkagi just tema paariline ka kotti sattunud. Sellist asja juhtub harva, kuid siiski juhtub. Nemad rullitakse omavahel kokku ja viiakse sahtlisse. Need, kes ikka üksikuks jäävad, saavad endale uue paarilise valida. Kõige olulisem on suurus, sest nad peavad ju sobima sama inimese jalgade otsa, mitte nii, et üks lapsele ja teine isale. Järgmine mõõdupuu on paksus, sest ei ole väga meeldiv, kui üks jalg higistab samal ajal kui teisel on mõnusalt jahe. Kolmandaks vaatavad sokid värvide sobivust. Nii leiavadki peaaegu kõik endale uue paarilise, täpselt sobiva sõbra. Natuke erinevad, kuid piisavalt sarnased. Nii ongi huvitavam! Aga mõni sokk ei leia paarilist, sest ta on liiga eriline või lausa väikese auguga. Nendest meisterdavad lapsed endale sokisemud ja nii saavad nad olla sõbrad mänguasjadega. Kõigi jaoks on oma koht ja sõbrad, vaata lihtsalt julgemalt ringi ja leia sarnasusi teistega, mis teid kokku viiks.

 4. Sõnakett. Mäng sobib ka ühele nuputajale.

1. mängija paneb kirja (soovituslikult 4-tähelise) sõna, järgmine mängija ütleb või kirjutab järgmise sõna muutes eelmises sõnas ära vaid 1 tähe. Sõnad ei tohi korduda! Kui jõuate sõnani, kus reeglit rikkumata edasi pole võimalik minna, võite alustada uut mängu järgmise sõnaga.

Näiteks: NALI, NELI, NELK, KELK, KALK, SALK, SILK jne.

Tegu on MTÜ Väike Tõru originaaltekstide ja -harjutustega. Kui soovid siit midagi kasutada raha teenimise eesmärgil, palun võta meiega enne ühendust. Üheskoos saame veel vägevamaid tegusid korda saata!